O nás

O nás - AFRISO.CZ

V České a Slovenské republice má AFRISO zastoupení od roku 1995 jako dceřiná firma společnosti AFRISO EURO INDEX GmbH, která na evropském trhu působí již více než 150 let. Tradičně vyrábíme měřicí, řídicí a monitorovací technologie pro domácí, průmyslové a environmentální aplikace. Kromě AFRISO produktů dodáváme také přístroje pro emisní monitoring firmy GASMET.

afriso - o nas sídlo - zdroj Google Mapy - afriso - o nas.cz
0 založeno v ČR
0 let AFRISO
0 zaměstnanců
0+ zemí v zastoupení

Historie

1869

Založení společnosti Adalbertem Fritzem ve Schmiedefeld am Rennsteig (svobodný stát Durynsko).

Adalbert Fritz

1869—1945

Výroba skleněných teploměrů, nástrojů a vybavení pro lékařské a laboratorní aplikace.

O nás - AFRISO.CZ
1918

Převzal vedení společnosti Franz Fritz. Již v té době byla velká snaha společnosti prezentovat se na veletrzích.

O nás - AFRISO.CZ
1923

1923—1945

AFRISO dodávalo kompletní řadu vybavení pro provoz a monitorování topných systémů: teploměry, regulátory teploty, vlhkoměry, topné články, ventilátory, signalizační zařízení a ovládací zařízení.

O nás - AFRISO.CZ
1924

1924—1981

První patent na „membránový regulátor teploty se rtuťovými trubicemi“, který vytvořil základ pro vstup do oblasti manometrie.

O nás - AFRISO.CZ

Nová éra začala patentem a výrobou kapslových tlakoměrů na jejichž základě vzniklo velké množství inovativních produktů: přesné tlakoměry, přístroje pro měření krevního tlaku a regulátory teploty. Tato zařízení se stala nejdůležitějšími položkami společnosti AFRISO až od roku 1945.

O nás - AFRISO.CZ
1935

1869—1945

Franz Fritz investoval do nové továrny na výrobu předních motorů pro jízdní kola. Benzínové motory byly namontovány na kolo během několika minut a dosahovaly rychlostí srovnatelných s motocykly. V roce 1940 byla společnost vyvlastněna.

O nás - AFRISO.CZ
1945

Vstoupil do společnosti Georg Fritz.

O nás - AFRISO.CZ
1950

V padesátých letech začali Franz a Georg Fritzové znovu budovat společnost v Kleingartachu a Güglingenu / Württembergu.

Zkratka AFRISO se stala světově proslulou značkou pro technologie měření teploty a tlaku.

O nás - AFRISO.CZ
1955

Kapsle tvořila také základ pneumatických zařízení pro měření hladiny, která od roku 1955 umožnila vstup na trh s olejovým hospodářstvím. Následovala mechanická zařízení pro měření hladiny, zařízení pro prevenci přeplnění a systémy sledování úniků skladovaných ropných produktů.

O nás - AFRISO.CZ
1958

Zařízení pro elektronické měření hladiny otevřela společnosti dveře do průmyslových aplikací.

O nás - AFRISO.CZ
1960

Zakládání výrobních a prodejních společností v západní Evropě. Společnost AFRISO byla přejmenována na AFRISO-EURO-INDEX.

O nás - AFRISO.CZ
1962

Na začátku 60. let AFRISO vyvinulo systémy prevence přeplnění a systémy sledování úniků pro bezpečné skladování minerálních olejů .Tím se začalo více projevovat v oblasti produktů pro ochranu životního prostředí. Od té doby se vývoj produktů točí kolem hesla „Technologie pro ochranu životního prostředí“, které je jedním z klíčových pilířů naší podnikové strategie.

1968

Byl představen první olejový filtr pro separaci částic z topného oleje a prevenci proti poruchám topných systémů.

O nás - AFRISO.CZ
1972

První analyzátor spalin na světě – RGT 01. Toto zařízení se stalo revolučním v oblasti inspekce topných systémů. Zařízení dokázalo současně a kontinuálně určovat teplotu, koncentraci CO2/CO a další parametry. To umožnilo poprvé efektivně kontrolovat a optimalizovat olejová a plynová zařízení přímo v místě instalace.

O nás - AFRISO.CZ
1974

Ropná krize (1973/74) způsobila ve světové ekonomice zásadní otřesy. Pro společnost AFRISO to bylo spouštěčem vývoje široké škály produktů pro ekonomický a ekologický provoz topných systémů.

 

V důsledku ropné krize a německého zákona o emisích musely být systémy na tuhá paliva podrobeny kontrolám a musely být sledovány mezní hodnoty těchto systémů. Během velmi krátké doby se společnosti AFRISO podařilo uvést na trh kompaktní měřící jednotku pro tento typ použití.

O nás - AFRISO.CZ
1981

Uvedení prvního kompaktního rozdělovače na trh znamenalo začátek výroby plastových sestav a také dlouhodobá OEM partnerství s významnými poskytovateli systémů.

O nás - AFRISO.CZ

Do společnosti vstupuje Elmar Fritz jako výkonný ředitel (na fotografii vpravo).

1992

Vstupuje do společnosti Jürgen Fritz jako výkonný ředitel (na fotografii vlevo).

Otevření závodu v Amorbachu – nový závod optimalizován pro výrobu tlakoměrů a teploměrů. Od této chvíle je AFRISO již poskytovatelem kompletní řady tlakoměrů pro domácí techniku. Závod také tvořil základ pro vysoce kvalitní řadu přístrojů pro měření tlaku pro průmyslové aplikace.

1992—1998

Zakládání dceřiných společností ve východní Evropě i v Rusku. Nový výrobní závod v Bukurešti.

O nás - AFRISO.CZ
1995

Založení AFRISO spol. s r.o. v České republice. Společnost zabezpečuje trh nejen v České republice, ale i na Slovensku.

1996

SYSTRONIK – původně založený již v roce 1987 dvěma strojírenskými firmami, se v roce 1996 stává členem skupiny AFRISO. Měřící přístroje pro průmysl a životní prostředí byly sloučeny do nové divize.

O nás - AFRISO.CZ
1997

Systém hlášení událostí AM 1, předchůdce systému Smart Home, dokázal monitorovat systémy na potenciální nebezpečí a umožňoval je ovládat prostřednictvím mobilní sítě.

O nás - AFRISO.CZ
1998

Analyzátor spalin EUROLYZER – obrovský krok k měřícímu přístroji, který byl svou hmotností a kompaktními rozměry srovnatelný s dnešními zařízeními. Extrémně kompaktní zařízení vážilo pouhých 400 g a mohlo být vybaveno dvěma měřícími celami.

O nás - AFRISO.CZ
2006

Rozšíření společnosti AFRISO do celého světa. Byly založeny pobočky v Jižní Africe, Číně, Indii a Jižní Americe. Dnes má AFRISO zastoupení ve více než 65 zemích a zaměstnává více než 1100 zaměstnanců.

O nás - AFRISO.CZ
2008

Představení analyzátoru spalin EUROLYZER ST „vše v jednom“. Nové zařízení mělo místo pro tři měřící buňky, barevný displej, rozhraní Bluetooth® a možnost vložení paměťové SD karty.

O nás - AFRISO.CZ
2009

Uvedeno portfolio produktů pro solární systémy.

O nás - AFRISO.CZ
2012

Nové moderní logo skupiny AFRISO.

Akvizice společnosti Gampper Technik GmbH. Řídící jednotky a armatury pro radiátory rozšířily produktové portfolio společnosti.

 

O nás - AFRISO.CZ

Uvedení systému AFRISO Smart Home pro automatizaci budov.

O nás - AFRISO.CZ
2016

Představení senzorových modulů CAPBs®. Název vychází z anglického „capabilities“ = schopnosti a označuje všestranné a inteligentní funkce přenosných a měřících přístrojů.

O nás - AFRISO.CZ
2017

Systémy pro monitorování spalin AFRISO monitorují a dokumentují mezní hodnoty na zaoceánských plavidlech.

O nás - AFRISO.CZ
2019

150 let AFRISO.

O nás - AFRISO.CZ
afriso - o nas sídlo - zdroj Google Mapy - afriso - o nas.cz

Příběh AFRISO group

Firma AFRISO byla založena roku 1869 Adalbertem Fritzem ve svobodném státě Durynsko ležícím v samém středu Německa. Když do společnosti vstoupil jeho syn Franz, společnost změnila jméno na „Adalbert Fritz & Sohn“. Z čehož vznikl současný název AFRISO.

Zpočátku se firma zabývala výhradně zařízeními na měření teploty a tlaku. Postupem času se sortiment rozšířil o lékařské skleněné nástroje a laboratorní vybavení. Zlomovým produktem firmy se staly kapslové tlakoměry, které byly od roku 1920 do 1945 nejvýznamnějšími produkty společnosti.

Po druhé světové válce společnost AFRISO vstoupila na trh topných olejů, a to s pneumatickými indikátory hladin, které byly založeny na kapslových tlakoměrech. Byl vyvinut systém prevence proti přeplnění a také systém pro sledování úniků, které umožňovaly bezpečné skladování minerálních olejů s ohledem na životní prostředí. Tímto si AFRISO na trhu zajistilo vedoucí pozici v této oblasti.

V roce 1972 se společnost AFRISO stala průkopník v oblasti mobilních měřících technologiích, konkrétně přenosných analyzátorů spalin.

Skupina AFRISO je dodnes spravována rodinou Fritzů, a to její čtvrtou generací. Zabývá se bezpečnostními a regulačními armaturami, řídící a signalizační technikou a také měřícími přístroji. Produkty firmy AFRISO lze nalézt ve více než 60 dceřiných společnostech po celém světě včetně České republiky.