Prostorový senzor kvality vzduchu - CO₂ kostka - AFRISO.CZ

Prostorový senzor kvality vzduchu - CO₂ kostka

CO2 kostka je prostorový senzor kvality vzduchu. Pomoci LED diod detektor jednoduše indikuje zvýšenou koncentraci CO₂ v prostorech 🟢🟠🔴

Přístroj pro měření koncentrace CO2

abyste věděli, kdy větrat...

Kostka na měření koncentrace oxidu uhličitého (CO2) v místnosti je nástroj, který nachází široké uplatnění jak v domácnostech, tak v pracovním prostředí.

Proč monitorovat koncentraci CO2?

  • Zdraví a bezpečnost
  • Zlepšení kvality vzduchu
  • Energetická efektivita
  • Prevence šíření nemocí
  • Zvýšení produktivity a pohody

Vzhledem k těmto benefitům se přístroje na měření koncentrace CO2 stávají běžnou součástí vybavení jak ve veřejných a komerčních budovách, tak i v soukromých domácnostech. Díky kostce na měření koncentrace CO2 od Afriso můžete mít lepší prostředí doma i v práci. Malý designový pomocník vám může pomoci zvýšit výkon a snížit únavu.

Zejména u nových budov či rekonstruovaných je malá výměna vzduchu s ohledem na nové technologie izolací a pasivitu. Tím pádem se ale výrazně zvyšují koncentrace CO2, které mají nepříznivý vliv na člověka.

Přenosný CO2 senzor s infračervenou technologií v plastovém pouzdře a USB-C rozhraním pro napájení. Koncentrace CO2 ve vzduchu v místnosti se zobrazuje přímo na zařízení pomocí barevné škály:

Prostorový senzor kvality vzduchu - CO₂ kostka - AFRISO.CZ
CO2 < 0 🟢 Není potřeba větrání
Prostorový senzor kvality vzduchu - CO₂ kostka - AFRISO.CZ
CO2 > 0 🟠 Doporučené větrání
Prostorový senzor kvality vzduchu - CO₂ kostka - AFRISO.CZ
CO2 > 0 🔴 Urgentní větrání

Jak to funguje

Při změně ze zelené na žlutou (cca 1 000 ppm) zazní krátký signální tón (< 1 sekunda), který se opakuje každých deset minut. Při přechodu ze žluté na červenou (cca 1 500 ppm) zazní dva krátké signální tóny, které se opakují každých deset minut. Signální tón lze vypnout.

  • 🟢 Není potřeba větrání
  • 🟠 Doporučené větrání - výstražný tón: 1x každých 10 min
  • 🔴 Urgentní větrání - výstražný tón: 2x každých 10 min

Prohlédnout produkt 

Verze CM 20E (s rádiovým modulem EnOcean®) také odesílá naměřené hodnoty do brány AFRISOhome k dalšímu zpracování a zavedení vhodných protiopatření. Například může být aktivován systém větrání místnosti, aby se snížila koncentrace CO2 výměnou vzduchu. Aktuální koncentraci vzduchu v místnosti a historii (den, týden, měsíc) lze také zobrazit v aplikaci AFRISOhome.

Tyto údaje jsou ideálním základem pro zajištění zdravého vnitřního vzduchu. Použitím brány AFRISOhome v kombinaci s dalšími produkty AFRISO pro chytrou domácnost s bezdrátovou technologií EnOcean® je k dispozici mnoho individuálních, samostatně konfigurovatelných a rozšiřitelných aplikací.